خدمات درایو تست شبکه های موبایل شرکت کیان گستر Figetel

?>

 

پس از بهره برداری از سایت تلفن همراه، درایو تست از اولین اقداماتی است که باید جهت کنترل کیفیت شبکه موبایل انجام شود.

درایو تست توسط سیستم های اندازه گیری مخصوص  و افراد متخصص انجام می شود تا کنترل شبکه صورت گیرد.

در گذشته تست شبکه های ۲G گرفته می شد. اما امروزه تست شبکه های ۳G , 4G , LTE گرفته میشود.

 

Drive Test

فیجیتل - ارتباطات نسل پنجم کیان گستر - خدمات درایو تست شبکه های موبایل شرکت کیان گستر Figetel

 

نمونه تست ها:

 • Idle Mode
  مورد بررسی قرار دادن پارامتر های مختلف شبکه بدون برقراری مکالمه.
 • Dedicated Mode
  بررسی وضعیت شبکه در حین مکالمه و در هنگام برقراری مکالمه.
 • Interference Scan
  اندازه گیری وضعیت تداخل فرکانس در شبکه.
 • C/A Scanning
  بررسی و اندازه گیری تاثیر کانال های مجاور بر کانال موبایل اصلی با دو حالت Idle و Dedicated.
 • Neighbor List
  مشخص ساختن همسایه های هر MS در هر شبکه با کمک این تست.
فیجیتل کیان گستر - فیجیتل - ارتباطات نسل پنجم کیان گستر - خدمات درایو تست شبکه های موبایل شرکت کیان گستر Figetel

شبکه خود را اندازه گیری و مدیریت کنید

تقریباً هر شرکت مخابراتی بی‌سیم از داده‌های Drive Test برای پشتیبانی از عملکرد عملیاتی شبکه خود و پشتیبانی از ادعاهای عملکرد در مواد بازاریابی خود استفاده کرده است. داده های عملکرد Drive Test به مهندسان شبکه کمک می کند تا توانایی شبکه خود را محک بزنند، سرمایه گذاری ها را اولویت بندی کنند و نقاط مشکل شبکه را برطرف کنند.

خدمات درایو تست شبکه های موبایل شرکت کیان گستر Figetel

راه حل Wireless Drive-Test GL شامل تمام عملکردهای لازم در تجهیزات قابل حمل برای یک تست واقعی موبایل است. دستگاه تلفن همراه تحت آزمایش می تواند در جیب شما، در ماشین شما، در قطار یا تقریباً در هر مکانی باشد در حالی که تست ها به صورت خودکار به صورت خودکار انجام می شوند. تست های خودکار شامل کیفیت صدا، کیفیت ویدئو و کیفیت داده می شود. WebViewer™، یک برنامه مشتری مبتنی بر وب، برای نتایج به پایگاه داده متمرکز دسترسی دارد.

 

راه حل Wireless Drive-Test شامل پشتیبانی از کنترل تماس انواع شبکه های دستگاه تلفن همراه – از ۲G تا ۴G LTE و فراتر از آن، از جمله قابلیت ارسال/ضبط صدا، آزمایش کنفرانس ویدئویی، و آزمایش انواع داده ها بر روی دستگاه های تلفن همراه است. در حالی که عملکرد آنها را تجزیه و تحلیل می کنند.

 

سخت افزار مرتبط با راه حل Drive-Testing شامل UTA HD دوگانه GL برای هر تلفن همراه و گیرنده GPS برای ترسیم مختصات در طول آزمایش درایو است، فقط کافی است به فندک (برای برق) وصل کنید و آزمایش را شروع کنید. VQuad™ از طریق Dual UTA HD با استفاده از بلوتوث به دستگاه تلفن همراه متصل می شود.

 

یک گزینه GPS به همگام سازی زمان بین دو سیستم جغرافیایی جدا از هم و همچنین اطلاعات مکان برای آزمایش درایو اجازه می دهد. با یک اتصال شبکه بی سیم اضافه شده، می توان تمام عملکردها را از راه دور کنترل کرد و به همه نتایج منتقل شده به مکان های دوردست در حین حرکت دسترسی داشت. شما به سادگی می توانید پیکربندی ها را بارگیری کنید و آزمایش ها را شروع یا متوقف کنید، نتایج آزمایش را بگیرید و فایل ها را به مکان های مرکز فرمان پخش کنید.

 

تمام اندازه گیری ها و نتایج آماری آزمون به همراه مختصات GPS به پایگاه داده مرکزی ارسال می شود. با استفاده از WebViewer™، این نتایج بر روی نقشه های گوگل ترسیم می شوند و از هر نقطه ای در جهان قابل دسترسی هستند.